Zwierzaki

Siostry dwie.

Siostrzyczki z mamą
Nasze kózki, Muszelka i Nutka, to chociaż siostry, ale charaktery całkowicie odmienne.

Muszelka jest jak zabawka przytulanka. Od czasu gdy odzyskała mamę, przestała się nas bać.  Sama podchodzi do nas i trącając kopytkiem po nogach, albo trykając lekko łebkiem, prosi o głaskanie. To taka nasza żywa kozia terapia na smutki. Zawsze i wciąż chętna do pieszczot. Cierpliwie znosi nasze głaskanie i przytulanie.
Ciągle trzyma się blisko Cypisa. Razem z nią je i śpi. Nie psoci i tylko czasami daje się namówić Nutce na trykanki.
Jak to wygląda?
Kózki stają naprzeciwko siebie. Jednocześnie wspinają się na tylne nogi i opadają na przednie z całej siły zderzając się rogami. Aż słychać  wyraźny trzask. Powtarzają to kilka razy i rozchodzą się odpocząć. Krzywdy sobie nie robią, ale na pewno  w łebkach im od tego huczy.

Druga z sióstr, Nutka aż do tragicznej śmierci, została dzika i nieufna.
Każda próba zbliżenia się do niej kończyła się jej ucieczką. Podchodziła tylko wtedy, gdy dawaliśmy jej z ręki suchy chlebek. Chwytała w pyszczek kromkę i uciekała jak najdalej.

Pomimo, że taka tchórzliwa, jednak to ona zawsze znalazła sposób żeby coś spsocić!

Notorycznie kradła kurom i kaczkom jedzenie nic nie robiąc sobie z naszych sposobów zabezpieczania karmideł.

Intuicyjnie chyba wyczuwała niedomknięte wrota w stodole, gdyż zawsze w takim przypadku dostawała się do środka i plądrowała w zbożu.

Często, gdy Kuba wychodził ze stajni na spacer, wskakiwała mu do żłobu i brudziła. Kuba po powrocie rżał głośno obwieszczając, że on zwierzak czysty i siana z g.. jeść nie będzie!

W koziej stajence manifestowała swoją odmienność spędzając większość czasu osobno na wąskiej półeczce.  Tutaj w dzień spała lub leżała. Nie szukała bliskiego kontaktu z matką i siostrą.
Mimo swoich wad, Nutka na pewno nie zasłużyła na los, który ją spotkał. Czasami myślę, że słusznie bała się ludzi, bo to w końcu człowiek ,w pewien sposób, przyczynił się do jej śmierci.

LiniSemen

Podziel się tym wpisem ze znajomymi na:
Dodane przez LiniSemen 15 marca 2005 Zwierzaki

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free


Wieś Stany k. Nowej Soli | Sklep z rękodziełem, papierowąwikliną, ekowyrobami